Ստեփանակերտում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Բակո Սահակյանի հանդիպումը
Աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
Առանձնազրույցի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի միջև տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձ է կատարվել սոցիալ-տնտեսական ոլորտում համատեղ ռազմավարական ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ նախատեսվող քայլերին:
Այնուհետև հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկու հայկական պետությունների ներքին ու արտաքին քաղաքականության, անվտանգության և այս ուղղություններով համագործակցությանը վերաբերող թեմաների շուրջ:

В Степанакерте состоялась встреча Никола Пашиняна и Бако Саакяна
Находящийся с рабочим визитом в Республике Арцах премьер-министр Никол Пашинян встретился с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов сотрудничества Армении и Арцаха в различных сферах, были затронуты шаги по реализации совместных стратегических программ в социально-экономической сфере.
Затем встреча продолжилась в расширенном формате. Собеседники обменялись мнениями о внутренней и внешней политике двух армянских государств, а также коснулись тем, связанных с сотрудничеством в этих областях.