Հայաստան կայցելի ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակը
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը մարտի 12-13-ին աշխատանքային այցով կայցելի Հայաստան։
Ինչպես հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, մարտի 13-ին նախատեսվում է ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Միրոսլավ Լայչակի հանդիպումը, որի ավարտից հետո կողմերը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի և ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:

Действующий председатель ОБСЕ Мирослав Лайчак посетит Армению
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Словакии Мирослав Лайчак посетит с рабочим визитом Армению 12-13 марта.
Как сообщили "Арменпресс" в управлении СМИ и общественной дипломатии МИД РА, 13 марта намечена встреча министра иностранных дел Зохраба Мнацаканяна и Мирослава Лайчака, после которой стороны проведут совместную пресс-конференцию.
В рамках визита действующий председатель ОБСЕ встретится с премьер-министром РА Николом Пашиняном, президентом Армении Арменом Саргсяном и спикером НС РА Араратом Мирзояном.