Հայաստան կայցելի ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակը
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը մարտի 12-13-ին աշխատանքային այցով կայցելի Հայաստան։
Ինչպես հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, մարտի 13-ին նախատեսվում է ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Միրոսլավ Լայչակի հանդիպումը, որի ավարտից հետո կողմերը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի և ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:

OSCE Chairperson-in-Office to Visit Armenia
OSCE Chairperson-in-Office, Minister of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Miroslav Lajčák, will pay a working visit to Armenia on March 12-13, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The meeting of Miroslav Lajčák and foreign minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan will take place on March 13 after which the two officials will hold a joint press conference.
During the visit the OSCE Chairperson-in-Office will also meet with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, President Armen Sarkissian and Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan.