Վնասազերծվել է ՀՀ պետական սահմանը խախտած Ադրբեջանի քաղաքացի. Արծրուն Հովհաննիսյան
Այսօր ժամը 01։30 սահմաններում ՀՀ հյուսիս-արևելյան սահմանագոտում, N զորամասի պահպանության տեղամասում, հայ դիրքապահների կողմից հայտնաբերվել, նախազգուշացվել և նախազգուշացմանը չենթարկվելուց հետո վնասազերծվել է ՀՀ պետական սահմանը խախտած անհայտ անձ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Ածրուն Հովհաննիսյանը: Նա նաև հավելել է.
«Ստորին վերջույթի հրազենային վիրավորումից հետո նրան ցուցաբերվել է առաջին բուժ օգնություն, հետո տեղափոխվել է բուժ հաստատություն։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Նրա մոտ հայտնաբերված փաստաթղթերի համաձայն անձը հանդիսանում է Ադրբեջանի Հանրապետության Ղազախի շրջանի բնակիչ, 1986թ․ ծնված Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովը։ ՀՀ ԱԱԾ քնչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, ընթանում է նախաքննություն»։

Обезврежен нарушивший государственную границу Армении житель Азербайджана: минобороны РА
Сегодня, 16 марта, около 01։30 по ереванскому времени, на северо-восточном направлении границы РА, на оборонительном участке N-ской воинской части, армянскими военнослужащими был обнаружен, предупрежден и после неподчинения предупреждению обезврежен  неизвестный, нарушивший государственную границу Республики Армения. Как передает Panorama.am, об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян.
"Мужчине, после получения им огнестрельного ранения в область нижней конечности, была оказана первая медицинская помощь, затем он был переведен в медучреждение. Его жизни ничто не угрожает.
Из обнаруженных у него документов следует, что нарушитель – житель Газахского района Азербайджана  Эльвин Ариф Оглу Ибрагимов (1986 года рождения).
В следственном департаменте СНБ Армении возбуждено уголовное дело, ведется предварительное следствие", – указал Ованнисян.