ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կժամանի Վրաստան
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգը մարտի 25-ին Վրաստան կժամանի: Այս մասին ֆեյսբուքի ուղիղ եթերի ընթացքում հայտնել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն, փոխանցում է «Գրուզիա Online»-ը:
«Այդ այցը ևս մեկ ակնհայտ հաստատումն է այն բանի, որ Վրաստանի և ՆԱՏՕ-ի հարաբերությունները նախկինում երբեք այսչափ բարձր մակարդակի վրա չեն եղել»,- ասել է վարչապետը:
Բախտաձեն նաև նշել է, որ վերջերս արտաքին քաղաքականության և կառավարության առաջնահերթությունների շուրջ հանրության աջակցությունը դարձել է ավելի ուժեղ, և Վրաստանի բնակչության մեծ մասը կողմ է երկրի անդամակցությանը Հյուսիսատլանտյան դաշինքին:

Генсек НАТО прибудет в Грузию 25 марта
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг прибудет в Грузию в понедельник, 25 марта. Об этом премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе сообщил во время прямой трансляции в фейсбуке, передает ''Грузия Online''
''Этот визит - еще одно явное подтверждение того, что отношения Грузии и НАТО никогда прежде не были на таком высоком уровне'', - подчеркнул премьер.
Бахтадзе также отметил, что в последнее время поддержка общественности в отношении внешней политики и приоритетов правительства стала еще более сильной, и большая часть населения Грузии поддерживает членство страны в североатлантическом альянсе.