Նախագահ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Դարիղա Նազարբաևայի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության Խորհրդարանի Սենատի նորընտիր նախագահ Դարիղա Նազարբաևայի հետ և շնորհավորել նրան այդ բարձր պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
Ջերմ ու բարեկամական զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Դարիղա Նազարբաևայի հարուստ փորձն ու գիտելիքները նոր պաշտոնում լավագույնս կծառայեն բարեկամ Ղազախստանի հետագա առաջընթացին, ինչպես նաև հայ-ղազախական միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դարիղա Նազարբարևային մաղթել է առողջություն, անսպառ եռանդ և հաջողություններ պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն:
Հանրապետության նախագահը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Սենատի նախագահ Դարիղա Նազարբաևային:
Կարևորելով հայ-ղազախական միջխորհրդարանական կապերը՝ նախագահ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ղազախստանի ժողովուրդների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունները և փոխադարձ հարգանքն ամուր հիմք կծառայեն երկու պետությունների խորհրդարանների արդյունավետ համագործակցության խորացման համար:

Состоялся телефонный разговор президента Армении с Даригой Назарбаевой
Президент Республики Армения Армен Саркисян провел телефонный разговор с председателем Сената парламента Республики Казахстан Даригой Назарбаевой и поздравил ее с избранием на этот высокий пост.
В ходе теплой и дружественной беседы президент Саркисян выразил уверенность, что на новой должности богатый опыт и знания Дариги Назарбаевой наилучшим образом послужат дальнейшему прогрессу Казахстана, а также развитию армяно-казахстанских межпарламентских связей.
Президент Армен Саркисян пожелал Дариге Назарбаевой здоровья, неистощимой энергии и успехов в ответственной деятельности, а дружественному народу Казахстана – мира и благоденствия.
Президент Республики также направил поздравительное послание председателю Сената Казахстана Дариге Назарбаевой.
Подчёркивая важность армяно-казахстанских межпарламентских связей, президент Саркисян выразил надежду, что существующие между народами Армении и Казахстана дружественные отношения и взаимное уважение послужат прочной основой для углубления плодотворного сотрудничества парламентов двух государств.