Նախագահ Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Դարիղա Նազարբաևայի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության Խորհրդարանի Սենատի նորընտիր նախագահ Դարիղա Նազարբաևայի հետ և շնորհավորել նրան այդ բարձր պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
Ջերմ ու բարեկամական զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Դարիղա Նազարբաևայի հարուստ փորձն ու գիտելիքները նոր պաշտոնում լավագույնս կծառայեն բարեկամ Ղազախստանի հետագա առաջընթացին, ինչպես նաև հայ-ղազախական միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դարիղա Նազարբարևային մաղթել է առողջություն, անսպառ եռանդ և հաջողություններ պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն:
Հանրապետության նախագահը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Սենատի նախագահ Դարիղա Նազարբաևային:
Կարևորելով հայ-ղազախական միջխորհրդարանական կապերը՝ նախագահ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ղազախստանի ժողովուրդների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունները և փոխադարձ հարգանքն ամուր հիմք կծառայեն երկու պետությունների խորհրդարանների արդյունավետ համագործակցության խորացման համար:

President Armen Sarkissian had a phone conversation with the newly elected Speaker of the Senate of the Republic of Kazakhstan Darigha Nazarbaeva and congratulated on her election to that high position.
During the cordial and friendly conversation, President Sarkissian expressed confidence that the rich experience and knowledge of Darigha Nazarabaeva would further promote the prosperity of the friendly Kazakhstan and strengthen the Armenian-Kazakh inter-parliamentary relations.
President Armen Sarkissian wished her good health, unbound energy, and success in her responsible mission as well as peace and prosperity to the friendly people of Kazakhstan.
President Armen Sarkissian sent also a congratulatory message to the Speaker of Senate of Kazakhstan Darigha Nazarbaeva.
President Armen Sarkissian stressed the importance of the Armenian-Kazakh inter-parliamentary relations and expressed hope that the existing friendly relations between the peoples of Armenia and Kazakhstan and mutual respect would serve as a strong base for the deepening of the efficient cooperation between the parliaments of the two countries.