Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Կուբայի դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել մեր երկրում Կուբայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էմիլիո Պևիդա Պուպոն (նստավայրը՝ ք. Նուրսուլթան):
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպանին՝ դիվանագիտական ծառայության մեկնարկի առթիվ, հաջողություններ մաղթել և հույս հայտնել, որ նրա գործուն մասնակցությամբ երկկողմ հարաբերությունները կստանան նոր բովանդակություն:
Հանրապետության նախագահը և նորանշանակ դեսպանը մտքեր են փոխանակել տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունների վերաբերյալ՝ որպես հեռանկարային ոլորտներ մասնավորապես նշելով առողջապահությունը, դեղագործությունը, բիոտեխնոլոգիաները և զբոսաշրջությունը: Նրանք ընդգծել են նաեւ փոխշահավետ գործակցության մեծ ներուժը գիտակրթական և մշակութային բնագավառներում:
Նշելով, որ խորհրդային տարիներին շատ կուբացիներ էին կրթություն ստանում Հայաստանում՝ նախագահ Սարգսյանը ցանկալի է համարել այդ ավանդույթի վերականգնումը, կրթական, մշակութային փոխանակման ծրագրերի իրականացումը:

Ambassador of Cuba to Armenia Presented His Credentials to President Armen Sarkissian
The newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Cuba to the Republic of Armenia Emilio Pevida Pupo (residence in Nursultan) presented his credentials to President Armen Sarkissian.
President Armen Sarkissian congratulated the Ambassador on assuming his diplomatic mission, wished him success and expressed hope that through his active engagement the bilateral relations would acquire a new content.
The President of Armenia and Ambassador of Cuba exchanged views on the opportunities to expand cooperation in different areas, in particular in healthcare, pharmacology, biotechnology, and tourism. They also stressed the existing potential for a mutually beneficial cooperation in the areas of education and culture.
Noting that in Soviet times many Cubans received education in Armenia, President Sarkissian viewed as desirable the re-establishment of that tradition, as well as the implementation of joint educational and cultural programs.