Նիկոլ Փաշինյանը Ենոքավանում ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն մարտի 24-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Տավուշի մարզի Ենոքավան համայնքում:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային տարբեր հարցեր, անդրադարձել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների:
Նիկոլ Փաշինյանը և Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել են հայ-վրացական հարաբերությունների կարևորությունը բոլոր ոլորտներում և համոզմունք հայտնել, որ հետագա ակտիվ փոխգործակցութունը կնպաստի երկու հարևան ու բարեկամ պետությունների միջև մի շարք ուղղություններով համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Այս համատեքստում, կողմերը կարևորել են ոչ միայն պաշտոնական, այլ նաև նման ոչ ֆորմալ հանդիպումների հաճախակի անցկացումը:
Նիկոլ Փաշինյանի և Մամուկա Բախտաձեի նախորդ ոչ ֆորմալ հանդիպումը տեղի էր ունեցել ընթացիկ տարվա հունվարի 15-ին` Վրաստանի Բոլնիսի քաղաքում:

Nikol Pashinyan Holds Informal Meeting with Georgian Prime Minister Mamuka Bakhtadze in Yenokavan
On March 24, Prime Minister Nikol Pashinyan and Georgian Prime Minister Mamuka Bakhtadze had an informal meeting in Yenokavan community of Tavush Marz. Reflecting on various issues of Armenian-Georgian relations, the parties touched upon other topics of mutual interest.
Stressing the importance of Armenian-Georgian relations, Nikol Pashinyan and Mamuka Bakhtadze expressed confidence that the furtherance of cooperation will promote multifaceted exchanges between the two neighboring and friendly states in a number of areas. In this context, the parties emphasized the importance of frequent informal meetings.
Note that the previous informal meeting between Nikol Pashinyan and Mamuka Bakhtadze took place on January 15, 2019 in Bolnisi, Georgia.