Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասին, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմ շնորհավորանքներ եմ հղում Հունաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ և Հունաստանի բարեկամ ժողովրդին խաղաղություն, առաջընթաց և բարեկեցություն:
Հայաստանը կարևորում է հայ-հունական միջպետական հարաբերությունների շարունակական զարգացումը՝ հիմնված դարավոր քաղաքակրթական առնչությունների, մեր ժողովուրդների միջև առկա ջերմության, փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ հայ-հունական քաղաքական երկխոսությունը, ինչպես նաև երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով գործնական համագործակցությունն ավելի կամրապնդվեն և նոր լիցք կստանան՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և բարօրություն մեր եղբայրական ժողովուրդների:
Լիահույս եմ, որ առիթներ կունենանք հանդիպելու և առաջ մղելու հայ-հունական համագործակցության օրակարագը»:

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Греции
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Греции Алексису Ципрасу по случаю Дня независимости Греческой Республики.
"Направляю теплые поздравления в связи с Национальным праздником Греческой Республики – Днем независимости. Желаю Вам и дружественному народу Греции мира, прогресса и благополучия.
Армения придает важность продолжительному развитию межгосударственных армяно-греческих отношений, основанных на многовековых цивилизационных связях, существующей между нашими народами теплоте, взаимном уважении и доверии.
Убежден, что благодаря совместным усилиям армяно-греческий политический диалог, в том числе практическое взаимодействие в двустороннем и многостороннем форматах, еще больше укрепятся и получат новый импульс в интересах наших дружественных стран и во благо благосостояния наших братских народов.
Надеюсь, что еще представится повод для встречи и продвижения армяно-греческой повестки сотрудничества".