ՀՀ ԱԺ-ն ձևավորել է 4 միջխորհրդարանական հանձնաժողով և 59 բարեկամական խումբ
Մարտի 25-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը, որը վարել է խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Քննարկվել և հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և մարտի 26-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը և տևողությունը:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 11, մարտի 26-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 11 հարց:
Խորհուրդը քննարկել և հաստատել է նաև միջխորհրդարանական հանձնաժողովներում Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման պատվիրակությունների, ինչպես նաև բարեկամական խմբերի կազմերը: Արդյունքում ձևավորվել են 4 միջխորհրդարանական հանձնաժողով և 59 բարեկամական խումբ:

В парламенте Армении сформировано 4 межпарламентские комиссии и 59 групп дружбы
25 марта состоялось  заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.   Обсуждены и утверждены проекты повесток дня второй сессии НС седьмого созыва и созываемых 26 марта очередных заседаний, определены последовательность и график обсуждения повесточных вопросов на очередных заседаниях.
В проект повестки дня второй сессии НС включено 11, в проект повестки дня созываемых 26 марта очередных заседаний – 11 вопросов.
Совет обсудил и утвердил   также составы делегаций в межпарламентских комиссиях, а также групп дружбы НС седьмого созыва. В итоге сформировано 4 межпарламентские комиссии и 59 групп дружбы.