Վարչապետը հանդիպել է Զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում հանդիպում է ունեցել Զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հետ:
Ողջունելով ՀՀ ԶՈՒ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցներին՝ վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ հանդիպումը լավ հնարավորություն է մեր երկրի զարգացման օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցեր քննարկելու համար:
Իր խոսքում կառավարության ղեկավարն անդրադարձել է ՀՀ տնտեսական ներկայիս իրավիճակին, խոսել տնտեսական հեղափոխության ուղղությամբ իրականացվող քայլերի և տնտեսական զարգացման մոդելի մասին՝ ընդգծելով, որ տնտեսական բարենպաստ իրավիճակը կնպաստի Զինված ուժերում առկա հարցերի արագ լուծմանը: Այս համատեքստում Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է զինծառայողների համար նպաստավոր պայմանների ստեղծման և սոցիալական խնդիրների լուծման ուղղությամբ պետության կողմից իրականացվող աշխատանքները, որոնք շարունակական են լինելու և միտված են լինելու ԶՈՒ ծառայողների համար շոշափելի արդյունքների ապահովմանը:
Պատասխանելով ԶՈՒ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հարցերին՝ վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է ՀՀ արտաքին քաղաքական մարտահրավերներին, տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական իրավիճակին և զարգացումներին, հանգամանալից խոսել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի մասին, մանրամասներ ներկայացրել հարևան Վրաստանի վարչապետի հետ վերջին հանդիպման վերաբերյալ և այլն:

Премьер Армении встретился с участниками оперативного сбора руководящего состава Вооруженных сил
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня в административном комплексе министерства обороны встретился с участниками оперативного сбора руководящего состава Вооруженных сил.
Приветствуя участников оперативного сбора Вооруженных сил Республики Армения, премьер-министр Пашинян отметил, что встреча является хорошей возможностью для обсуждения различных вопросов повестки развития нашей страны.
В своей речи глава правительства коснулся текущей экономической ситуации в стране, рассказал о шагах по реализации экономической революции и модели экономического развития, подчеркнув, что благоприятная экономическая ситуация будет способствовать быстрому решению проблем в Вооруженных силах. В этом контексте Никол Пашинян представил направленные на создание благоприятных условий для военнослужащих и решение социальных вопросов шаги государства, которые будут продолжительными и будут направлены на достижение ощутимых результатов для военнослужащих Вооруженных сил.
Отвечая на вопросы участников оперативного сбора Вооруженных сил, премьер-министр Пашинян коснулся внешнеполитических вызовов Армении, региональной военно-политической ситуации и развития событий, подробно рассказал о переговорном процессе по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, представил детали последней встречи с премьер-министром Грузии и др.