Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 26-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը (մառախուղ), Դիլիջանի ոլորանները (բեռնատարների համար, մառախուղ), Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանի միջհամայնքային և Արագածոտնի մարզի Մելիքգյուղ, Ճարճակիս, Ձորագլուխ, Թթուջուր գյուղերի ավտոճանապարհները:
Սյունիքի մարզի «Մեղրու սար» կոչվող տարածքում, Քաջարան, Գորիս քաղաքներում (մառախուղ), Լանջիկ-Մաստարա, Սևան-Մարտունի և Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց:
Լոռու մարզում, Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան, Իջևան, Արագածոտնի մարզի Թալին, Ապարան, Արագած, Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքներում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:

According to the Ministry of ES of RA on March 26 by 11:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass.
Dilijan turns (for trailer trucks), Sotk-Karvachar, the intercommunity roadways of Ashotsk region of Shirak Province and the roadways of Melikgyugh, Charchakis, Dzoragyugh, Ttujur villages of Aragatsotn Province are difficult to pass.
Black ice is formed in "Megru sar" territory, on the roadways of Kajaran, Goris towns of Syunik Province, on Lanjik-Mastara, Sevan-Martuni and on the roadways of Aragats region of Aragatsotn Province.