Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 26-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը (մառախուղ), Դիլիջանի ոլորանները (բեռնատարների համար, մառախուղ), Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանի միջհամայնքային և Արագածոտնի մարզի Մելիքգյուղ, Ճարճակիս, Ձորագլուխ, Թթուջուր գյուղերի ավտոճանապարհները:
Սյունիքի մարզի «Մեղրու սար» կոչվող տարածքում, Քաջարան, Գորիս քաղաքներում (մառախուղ), Լանջիկ-Մաստարա, Սևան-Մարտունի և Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց:
Լոռու մարզում, Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան, Իջևան, Արագածոտնի մարզի Թալին, Ապարան, Արագած, Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքներում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:

Министерство ЧС РА сообщает, что 26-го марта по положению на 11:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Труднопроходимы автодорога Сотк-Карвачар, повороты Дилижана (для грузовиков), межобщинные автодороги региона Ашоцк Ширакского марза и сел Меликгюх, Чарчакис, Дзораглух, Ттуджур Арагацотнского марза.
На участке "Мегру сар" и автодорогах городов Кажаран, Горис Сюникского марза, а также Ланджик-Мастара, Севан-Мартуни и региона Арагац Арагацотнского марза наблюдается гололедица.