Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է ՀԲԸՄ նախագահի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) նախագահ Պերճ Սեդրակյանի հետ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ով 2016 թվականից ՀԲԸՄ տնօրենների կենտրոնական խորհրդի անդամ է, Պերճ Սեդրակյանի հետ խոսել է ՀԲԸՄ ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերի մասին, հատկապես կարևորել կրթական, մշակութային և հումանիտար այն ձեռնարկները, որոնք նպատակ ունեն սփյուռքահայ երիտասարդ սերնդի մեջ սերմանել հետաքրքրություն ազգային հարուստ ժառանգության և ավանդույթների նկատմամբ:
Ողջունելով կազմակերպության ընդլայնվող ներկայությունն ու գործունեությունը Հայաստանում՝ Հանրապետության նախագահը բարձր է գնահատել Միության ներգրավվածությունը համահայկական նշանակության խնդիրների լուծման գործում:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Արմեն Սարգսյանը և Պերճ Սեդրակյանն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Սփյուռք փոխհարաբերություններին, դրանց զարգացմանն ու ամրապնդմանն ուղղված ՀԲԸՄ-ի առաքելությանը, հայակենտրոն ու հայաստանակենտրոն ծրագրերի իրականացմանը:

Президент Армении встретился с председателем Армянского Всеобщего Благотворительного Союза
Президент Республики Армен Саркисян встретился с председателем Армянского Всеобщего Благотворительного Союза (АВБС) Перчем Седракяном.
Президент Армен Саркисян, который с 2016 года является членом Центрального совета директоров АВБС, говорил с Перчем Седракяном о текущих программах АВБС и о планах на будущее. Собеседники особо подчеркнули важность образовательных, культурных и гуманитарных инициатив, которые имеют целью укоренить в молодом поколении армян диаспоры интерес к богатому национальному наследию и традициям.
Приветствуя расширение присутствия и деятельности организации в Армении, президент Республики высоко оценил участие Союза в деле решения задач общеармянского значения.
В ходе встречи президент Армен Саркисян и Перч Седракян коснулись также взаимоотношений Армения-Диаспора, нацеленной на их развитие и укрепление миссии АВБС, реализации программ, центром которых будут армяне и Армения.