Կրտսեր սերժանտի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով ձերբակալվել է ծառայակիցը
2019թ. մարտի 26-ին` ժամը 18:30-ի սահմաններում N զորամասի նախկին զինավանի տարածքում, պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ, կրտսեր սերժանտ Արա Գեորգիի Առաքելյանի՝ մահացու և կրտսեր սերժանտ Անդրանիկ Կոմիտասի Կոշկանյանի՝ ձախ դաստակի շրջանի հրազենային վնասվածքներ ստանալու դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն, հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է տուժողների ծառայակիցը:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

По факту гибели военнослужащего в Арцахе задержан его сослуживец
По факту гибели одного военнослужащего и ранения другого солдата возбуждено уголовное дело, передает Новости-Армения
Как сообщила ранее пресс-служба оборонного ведомства Арцаха, 26-го марта около 18.40 в одной воинских частей Армии обороны, дислоцированной в северо-восточном направлении смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы Ара Аракелян 1998 года рождения.
По сообщению пресс-службы Следственного комитета, 26-го марта около 18:30 на территории бывших казарм одной из воинских частей, военнослужащий срочной службы, младший сержант Ара Аракелян получил смертельное огнестрельное ранение, а младший сержант Андраник Кошканян – огнестрельное ранение левого запястья.
По данному факту в третьем гарнизонном следственном управлении возбуждено уголовное дело по пункту 1-му части 2-й статьи 34-104-й (попытка убийства). Ведется следствие.
В ходе расследования по уголовному делу по подозрению в совершении преступления, оговоренного данной статьей, задержан сослуживец пострадавших.