Հայերն են փրկել հրեաներին. Սոլովյով
«Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի եթերում Վլադիմիր Սոլովյովի «Ո՞վ է դեմ» հաղորդման ժամանակ փորձագետների միջև քաշքշուք է տեղի ունեցել, ինչից հետո նրանց հեռացրել են տաղավարից։
Ծագումով հրեա ամերիկացի լրագրող Գրեգ Վայներին դուր չի եկել` ինչպես է փորձագետ Արայիկ Ստեփանյանն արտահայտվել հրեաների մասին:
Նա հարցրել է Ստեփանյանին, թե ինչու Հայաստանում սինագոգներ չկան, ինչին ի պատասխան Սոլովյովը պատասխանել է. «Ի՞նչ կապ ունի այդ հարցն այն բանի հետ, թե ինչ ենք հիմա քննարկում: Ի՞նչ խնդիր ունեն հայերն ու հրեաները: Ուզում եմ հիշեցնել, եթե չգիտես մեր ազգի պատմությունը, որ հենց հայերն են փրկել մեզ, Տիգրան թագավորն էր, որի մոտ եկան հրեաները ու հայերը մեզ ընդունեցին: Ավելին ասեմ, հայերն արդարացի հարցադրումներ ունեն մեզ ուղղված, որը վերաբերում է երիտթուրքերին ու հայերի ողբերգությանը: Այդ պատճառով ավելի զգույշ արտահայտվեք»,- ասել է Սոլովյովը Վայներին:
Նա նաև հավելել է, որ շատ է սիրում Հայաստանը ու հաճախ է այցելում: Նրա խոսքով` Իսրայելը պարտավոր է ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:

"У армян есть иногда справедливые вопросы к нам, евреям": Соловьев (видео)
В одном из выпусков ток-шоу "Кто против?" на телеканале Россия 1 случилась перепалка между американским журналистом еврейского происхождения Грэгом Вайнером и армянским политологом Араиком Степаняном, передает РУСАРМИНФО.
Вайнеру не понравилась реплика Степаняна в адрес властей Израиля с просьбой повлиять на украинские власти. Он обратился к Степаняну с вопросом: "Почему в Армении нет синагог?", на что отреагировал ведущий программы Владимир Соловьев.
"Какое отношение имеет вопрос к тому, о чем сейчас говорят? … Какая проблема у евреев и армян? Хочу напомнить, если не знаешь историю нашего народа, что именно армяне спасли, царь Тигран был, к которому пришли евреи, и армяне нас приняли. И мало того, у армян есть иногда справедливые вопросы к нам, евреям, то, что касается младотурок и трагедии армян. Когда именно советское правительство, в котором было много представителей нашей национальности подписало позорный договор, который нанес очень тяжелый удар по Армении. Поэтому, вы поаккуратнее", - сказал Соловьеву Вайнеру.
Ведущий программы также отметил, что очень любит Армению и часто в  ней бывает. По словам Соловьева, Израиль обязан признать Геноцид армянского народа.