Բակո Սահակյանը հանձնարարականներ է տվել Արցախում «ԿոնԻՖԱ» ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության կազմակերպման աշխատանքների հետ կապված
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 3-ին հրավիրել է խորհրդակցություն՝ նվիրված Արցախում «ԿոնԻՖԱ» 2019 թվականի Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության կազմակերպման ընթացիկ նախապատրաստական աշխատանքներին:
Նախագահը կարևորել է նման միջոցառման անցկացումը մեր հանրապետությունում, ընդգծել այն բարձր մակարդակով կազմակերպելու անհրաժեշտությունը և համապատասխան հանձնարարականներ տվել առաջնության նախապատրաստման, կազմակերպման և համակարգման կառավարական հանձնաժողովին, շահագրգիռ մարմիններին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար, կառավարական հանձնաժողովի նախագահ Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Consultation on Hosting the CONIFA 2019 European Football Cup in Artsakh
On 3 April President Bako Sahakyan convened a consultation to discuss the ongoing preparatory work to host the CONIFA 2019 European Football Cup.
The President stressed the importance of holding such events in the republic, highlighted their high-level organization and gave appropriate instructions to the state commission responsible for the preparation, organization and coordination of the event, as well as to the concerned structures towards proper realization of the works.
State minister, head of the state commission Grigory Martirosyan and other officials partook at the consultation.