Բակո Սահակյանը հանձնարարականներ է տվել Արցախում «ԿոնԻՖԱ» ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության կազմակերպման աշխատանքների հետ կապված
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 3-ին հրավիրել է խորհրդակցություն՝ նվիրված Արցախում «ԿոնԻՖԱ» 2019 թվականի Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության կազմակերպման ընթացիկ նախապատրաստական աշխատանքներին:
Նախագահը կարևորել է նման միջոցառման անցկացումը մեր հանրապետությունում, ընդգծել այն բարձր մակարդակով կազմակերպելու անհրաժեշտությունը և համապատասխան հանձնարարականներ տվել առաջնության նախապատրաստման, կազմակերպման և համակարգման կառավարական հանձնաժողովին, շահագրգիռ մարմիններին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար, կառավարական հանձնաժողովի նախագահ Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел совещание, посвященное проведению в Арцахе Кубка Европы по футболу 2019
3 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян провел совещание, посвященное подготовительным работам по проведению в Арцахе Кубка Европы по футболу 2019 года под эгидой организации "КонИФА".
Президент отметил важность подобного мероприятия, подчеркнув необходимость организации его на высоком уровне, и дал соответствующие поручения правительственной комиссии по подготовке, организации и координации первенства, а также компетентным органам - по его надлежащему проведению.
В совещании приняли участие госминистр, председатель правительственной комиссии Григорий Мартиросян, другие должностные лица.