ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը՝ Արցախի առաջնագծում (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական  համագործակցության ծրագրի շրջանակում ապրիլի  5-ից 6-ը պաշտպանության բանակ է այցելել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը: ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը այցելել է հարավային և կենտրոնական ուղղությամբ տեղակայված զորամասերի մշտական տեղակայման վայրեր ու առաջնագիծ: Այցի շրջանակում մասնավոր ուշադրություն է դարձվել միավորումների և զորամասերի արդյունավետ փոխգործակցության կազմակերպման ու զորքերի ներդաշնակ գործողություններին առնչվող հարցերին:
Աշխատանքային այցի երկրորդ օրը հանրապետության ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն ու բանակի հրամանատարն այցելել են կենտրոնական ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկի առաջնագիծ, ծանոթացել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, կատարված և դեռևս ընթացքի մեջ գտնվող ինժեներա-ամրաշինական աշխատանքերին, հետաքրքվել դիրքապահ անձնակազմի սոցիալ-կենցաղային պայմաններով:
Այցի ավարտին ի մի են բերվել զորամասերի մարտական պատրաստության, թիկունքային ու տեխնիկական ապահովման ուղղություններում արձանագրված  արդյունքները և հստակեցվել  համագործակցության հետագա անելիքները:

Начальник Генштаба ВС Армении и командующий Армией обороны Арцаха - на передовой в Арцахе (фотографии)
В рамках программы сотрудничества между двумя армянскими республиками начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 5-6 апреля посетил Армию обороны Арцаха.
В сопровождении командующего Армией обороны, генерал-майора Карена Абрамяна начальник Генштаба посетил места постоянной дислокации военных частей на южном и центральном направлении, а также передний край. В ходе визита особое внимание было обращено на вопросы организации эффективного взаимодействия воинских объединений и частей, на скоординированность действий.
На переднем крае начальник Генштаба и командующий Армией обороны ознакомились с оперативно-тактической ситуацией, инженерными работами, социально-бытовыми условиями личного состава.