Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միության նախագահի հետ
Դոհայում ընթացող Միջխորհրդարանական միության 140-րդ վեհաժողովի աշխատանքների շրջանակում Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է կազմակերպության նախագահ Գաբրիելա Կուեվես Բարրոնի հետ:
Քննարկման ընթացքում Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է վերջին մեկ տարվա ընթացքում Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխությունները, արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո արձանագրված զարգացումները: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ նոր գումարման Ազգային ժողովը ակտիվորեն ներգրավվելու է միջազգային խորհրդարանական կազմակերպությունների, մասնավորապես Միջխորհրդարանական միության աշխատանքներին:
Կողմերը քննարկել են առավել սերտ համագործակցության օրակարգի ձևավորման հարցը, որը կարող է ներառել ՄԱԿ-ի կայուն զարգացման նպատակների, խորհրդարանների ինստիտուցիոնալ զարգացման և համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներ:

Арарат Мирзоян встретился с Габриэлой Куевас Баррон
Председатель НС А.Мирзоян в   рамках проходящей в Дохе 140-й Ассамблеи Межпарламентского Союза (МПС)  встретился с председателем организации Габриэлой Куевас Баррон.
В ходе обсуждения А.Мирзоян представил произошедшие за последний год изменения в Армении, а также текущие развития после внеочередных парламентских выборов. Глава законодательного органа выразил уверенность, что НС нового созыва будет активно вовлечено в работу международных парламентских организаций, в частности в МПС.
Стороны обсудили формирование повестки более тесного сотрудничества, которая может включать цели стабильного развития ООН, институционального развития парламентов и другие представляющие общий интерес сферы.