Տեղեկատվական դաշտում առկա լարվածությունը շատ արագ կարող է տեղափոխվել սահմանագիծ. Տիգրան Աբրահամյան
Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել, որում մասնավորապես նշել է. «Վերջին 10 օրերի ընթացքում Ադրբեջանից հնչող հայտարարություններն սկսել են առավել սուր բնույթ կրել: Ռազմական գործողությունների մասին ակնարկային հայտարարությունները վերաճել են գործողություններ սկսելու կամ դրա նախապատրաստական փուլի մասին սպառնալիքների:
Պաշտոնական հայտարարություններ նախագահական ապարատից, արտգործնախարարությունից, պաշտպանական գերատեսչությունից, հին ու նոր թրծված «փորձագիտական» շրջանակներից, ամենակարևորը՝ հնարավոր պատերազմի վերսկսման մասին վերնագրերով:
«Առաջիկա շաբաթներին Ղարաբաղում նոր պատերազմ է սկսելու», «Ղարաբաղում հնարավոր է նոր պատերազմ», «Առաջիկա ժամանակներում Ղարաբաղում հնարավոր է նոր պատերազմ». սա վերնագրերի այն ոչ ամբողջական ցանկն է, որոնց վերջին օրերին կարելի է հանդիպել ադրբեջանական մամուլում:
Ադրբեջանում ռազմական գործողությունների կամ դրա սպառնալիքով ճնշումների տեղեկատվական նախապատրաստության փուլ է:
Ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու մասին միջնորդ երկրների հայտարարություններն Ադբեջանում, կարծես թե, այդքան էլ լուրջ չեն ընդունել, ճիշտ հակառակ գործընթացի են անցել:
Համանախագահ երկրներն իրավիճակի լիցքաթափմանն ուղղված քայլեր պետք է ձեռնարկեն, հակառակ դեպքում տեղեկատվական դաշտում առկա լարվածությունը շատ արագ կտեղափոխվի սահմանագիծ»:

Zelensky, a comedian with no political experience who played the role of the country's President on a sitcom for three years, is the frontrunner in the race after winning the first round of voting.
A drug and alcohol test was one of his conditions for taking part in a debate with Petro Poroshenko, as the incumbent seeks to make up ground ahead of the run-off on April 21, CNN reports.
Poroshenko, who has been in his post since 2014, agreed to the stipulation, live-streaming his test on Facebook. "We are creating new traditions," he said as his blood was taken, according to Agence France-Presse.
Reporters watched on a television screen as the test took place in another room at Kiev's Olympic Stadium, where the debate is set to take place -- as per another of Zelensky's demands.
The initial results came back negative, doctors said. Zelensky took his own test at a private clinic, after refusing Poroshenko's offer to take them together.
"I had my blood drawn, they drained me of all my blood. There's a lot of it, my young blood," the comedian told reporters, in an apparent joke at his challenger's age.