Փաշինյանը կոռեկտության կոչ է արել ռուսական լրատվամիջոցներին
Կարծում եմ՝ հայ-ռուսական հարաբերությունները նորմալ են, բայց ռուսական հեռուստաալիքները մեղադրում են ինչ-որ բանի մեջ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե ռուսական ԶԼՄ-ներն իրեն մեղադրում են, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում, հայտնում է Tert.am-ը
Ըստ նրա՝ ինչպես Հայաստանում հայկական լրատվամիջոցներն են ազատ, այնպես էլ Ռուսաստանում՝ ռուսական: «Չնայած հիմա կարծիքներ կան, որ պետք չէ օտարերկրյա լրատվամիջոցները Հայաստանի Հանրապետությունում լինեն նույնքան ազատ, որքան  հայաստանյան լրատվամիջոցները:
Յուրաքանչյուր ՀԸ պետք է գիտակցի, որ եթե հեռարձակվում է այդ պետության տարածքում, դա որոշակի կոռեկտություն է իրենց ենթադրում, հակառակ դեպքում մենք սխալ դաշտ կմտնենք»,-հայտարարել է վարչապետը, ապա հավելել.
«Ես կարծում եմ, որ, հնարավոր է՝ ռուսաստանյան հեռուստաընկերություններն այս խնդիրը հաշվի առնեն ու համապատասխան հետևություններ անեն», - ասել է նա, ապա նկատել, որ գործը քննվում է, ամեն ինչ դատական փուլը ցույց կտա:

Nikol Pashinyan Calls on Russian TV Channels to Display Correctness
Armenian-Russian relations are normal, but Russian TV channels are accusing me of something, Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan told the reporters today, responding to the comment that Russian state TV channels accuse him of political persecution against Armenia's second president Robert Kocharyan, ''Aysor'' reports.
He said that both Armenian and Russian mass media in Armenia are free.
"Though there are some opinions that foreign mass media should not be as free in Armenia as the Armenian mass media are," Pashinyan stressed.
The premier noted that each TV company, each state must very clearly understand that while being broadcasted in the territory of other country they should display some correctness.
"This correctness should be kept as in the opposite case we will fall into a wrong field. I think, it is possible for the Russian TV companies to consider the issue and make corresponding conclusions," Pashinyan said.