ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը շրջայց է կատարել հյուսիսարևելյան սահմանագոտում
Ապրիլի 15-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, բարձրաստիճան զինվորականների ուղեկցությամբ, շրջայց է կատարել հանրապետության հյուսիսարևելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասերի մարտական հենակետերում:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանին զեկուցվել է օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանականպատրաստության մակարդակի, մարտական հերթապահության կրման պայմանների, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքների, ստորաբաժանումների առջև դրված խնդիրների մասին:
Առաջնահերթ լուծում պահանջող հարցերի վերաբերյալ ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը հանձնարարականներ է տվել պատասխանատուստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Начальник Генштаба ВС Армении посетил северо-восточную приграничную зону
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 15 апреля в сопровождении высокопоставленных военных лиц  посетил  боевем опорные пункты воинских частей, расположенных на северо-восточной границе Республики.
Как сообщили "Арменпресс" в управлении информации и по связям с общественностью МО Армении, генерал-лейтенанту Артаку Давтяну было доложено об оперативной ситуации, уровне физической, боевой и морально-психологической подготовки личного состава, условиях несения боевого дежурства, инженерных и укрепительных работах на передовой и поставленных перед подразделениями задачах.
Начальник Генштаба ВС РА по вопросам, требующим первоочередного решения, дал поручения руководителям ответственных подразделений.