Նախագահ Սահակյանը բժիշկ, բարերար Քերոլայն Նաջարյանին հանձնել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 16-ին ընդունել է «Հայաստան»համահայկական եւ Թուֆենկյան հիմնադրամների ներկայացուցիչներին:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում Նախագահ Սահակյանն Արցախին ցուցաբերած մշտական աջակցության, մեր հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար ամերիկահայ բժիշկ, բարերար Քերոլայն Նաջարյանին հանձնել է «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Քերոլայն Նաջարյանի հայրենանվեր գործունեությունը, այն համարելով օրինակելի, եւ հույս հայտնել, որ բարերարն այսուհետ եւս ակտիվորեն ներգրավված կլինի Արցախի շենացման ու զորացման գործում:

Президент Арцаха вручил Керолайн Наджарян медаль "Вачаган Благочестивый"
16 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял представителей Всеармянского фонда "Айастан" и фонда "Туфенкян".
В ходе встречи Бако Саакян вручил американскому врачу армянского происхождения, благотворительнице Керолайн Наджарян медаль "Вачаган Благочестивый" - за постоянное содействие Арцаху и заслуги перед республикой.
Президент Арцаха высоко оценил патриотическую деятельность Керолайн Наджарян, назвав ее достойной подражания, и выразил надежду, что благотворительница и впредь будет активно участвовать в деле обустройства и усиления Арцаха.