Սպասվում են տեղումներ ձյան տեսքով. Գագիկ Սուրենյան
Այսօր երեկոյան ժամերից հյուսիս-արևելքից Հայաստան են ներթափանցում արկտիական ցուրտ օդային հոսանքներ, ինչի արդյունքում ապրիլի 20-ին Հայաստանի ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը կնվազի ևս 5-7 աստիճանով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը, ավելացնելով.
«Առաջիկա օրվա ընթացքում հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ, լեռնային բոլոր մարզերում, Լոռիում, Տավուշի և Սյունիքի նախալեռնային գոտում այսօր երեկոյան ժամերից սկսած և ապրիլի 20-ին ողջ օրվա ընթացքում կտեղա ձյուն։ Մասնավորապես ձյան առատ տեղումներ են սպասվում Սյունիքի նախալեռնային գոտում, որտեղ ապրիլի 20-ին ձյան շերտի հզորությունը կարող է հասնել 20-25սմ և ավելի»։

В Армении похолодает
Холодные арктические воздушные потоки проникнут в Армению с северо-востока в вечерние часы пятницы, в результате чего 20-го апреля на всей территории страны температура воздуха понизится еще на 5-7 градусов, сообщил начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян, передает Новости-Армения.
"В ближайшие дни на всей территории республики ожидаются осадки, во всех горных областях, в Лори, предгорьях Тавуша и Сюника, начиная с сегодняшнего вечера и в течение всей субботы, будет идти снег", - написал он на своей странице в Facebook.
По словам синоптика, обильные снегопады прогнозируются в предгорьях Сюника, где 20-го апреля уровень снежного покрова может составить 20-25 мм и более.