Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Զելենսկիին Ուկրաինայի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ:
«Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև հարաբերությունների զարգացումը բխում է մեր երկրների ու ժողովուրդների շահերից, և համատեղ ջանքերով հայ-ուկրաինական հարաբերությունները հնարավոր է բարձրացնել նոր մակարդակի՝ ի նպաստ բազմադարյա բարեկամությամբ փոխկապակցված մեր ժողովուրդների»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վլադիմիր Զելենսկիին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Президент Армении поздравил Владимира Зеленского
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание избранному Президенту Украины Владимиру Зеленскому, поздравив его с победой на выборах.
"Уверен, что развитие отношений между Арменией и Украиной вытекает из интересов наших стран и народов, и совместными усилиями возможно поднять армяно-украинские отношения на новый уровень во благо наших народов, которые связаны многовековой взаимной дружбой", - сказано в поздравительном послании президента.
Армен Саркисян пожелал Владимиру Зеленскому доброго здоровья и всяческих благ, а дружественному народу Украины – мира и благоденствия.