Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի խորհրդարանի խոսնակին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Կարու Ջեյասուրիյային: Ուղերձում ասված է.
խոր ցավով տեղեկացա Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների մասին, որոնք բազմաթիվ մարդկային զոհերի, վիրավորների և մեծ կորուստների պատճառ են դարձել:
Մենք դատապարտում ենք ահաբեկչության և բռնության բոլոր դրսևորումները և հանձնառու ենք հետևողականորեն շարունակել պայքարն ընդդեմ անմարդկային գործողությունների:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Ձեզ, Շրի Լանկայի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու կորով, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Арарат Мирзоян направил телеграмму соболезнования спикеру парламента Шри-Ланки
Председатель НС А.Мирзоян направил телеграмму соболезнования спикеру парламента Демократической Социалистической Республики Шри Ланка Кару Джеясуриа в связи с террористичскими актами в ходе празднования Святой Пасхи.
с глубокой болью узнал о террористических актах в Шри Ланке, повлекших многочисленные человеческие жертвы, ставших причиной ранений и больших потерь.
Мы осуждаем все проявления терроризма и насилия и готовы продолжать последовательную борьбу с бесчеловечными действиями.
От имени НС РА и себя лично глубоко соболезную Вам, дружественному народу Шри Ланки и родным погибших, желая сил и стойкости, а раненым – скорейшего выздоровления”.