Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի խորհրդարանի խոսնակին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Կարու Ջեյասուրիյային: Ուղերձում ասված է.
խոր ցավով տեղեկացա Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների մասին, որոնք բազմաթիվ մարդկային զոհերի, վիրավորների և մեծ կորուստների պատճառ են դարձել:
Մենք դատապարտում ենք ահաբեկչության և բռնության բոլոր դրսևորումները և հանձնառու ենք հետևողականորեն շարունակել պայքարն ընդդեմ անմարդկային գործողությունների:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Ձեզ, Շրի Լանկայի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու կորով, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Ararat Mirzoyan Sends Condolence Message to Speaker of Parliament of Sri Lanka
The RA NA Speaker Ararat Mirzoyan sent condolence message to the Speaker of the Parliament of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka Karu Jayasuriya. The message reads:
I learnt with deep pain about the terrorist acts happened in Sri Lanka which caused numerous casualties, wounded and great losses.
We condemn all manifestations of terrorism and violence, and we are committed to consistently continue the fight against inhuman actions.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me I deeply extend my condolences to you, the friendly people of Sri Lanka and the close relatives of the deceased, wishing them strength and energy, and quick recovery to the wounded.”