Վաշինգտոնում Էրդողանի դաշնակիցները փորձելու են խանգարել Հայոց ցեղասպանության տարելիցին նվիրված ակցիային
Թուրք-ամերիկյան ղեկավար ազգային կոմիտեն (TASC) պատրաստվում է ապրիլի 24-ին ակցիա անցկացնել այն ժամանակ, երբ հայերը Վաշինգտոնում Անկարայի ժխտողական քաղաքականության դեմ ակցիա կանցկացնեն: Այս մասին հայտնում է News.am-ը՝ հղում կատարելով Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախմբին:
Այս տարի թուրք-ամերիկյան կազմակերպությունն առաջին անգամ ստացել է ԱՄՆ ազգային  ծառայությունների թույլտվությունն ակցիա անցկացնել դեսպանի նստավայրից քիչ հեռու գտնվող շրջանում, որտեղ 2017-ի մայիսին Էրդողանի անվտանգտության աշխատակիցները դաժանաբար ծեծել էին խաղաղ ցուցարարներին:

Союзники Эрдогана попытаются помещать акции в годовщину Геноцида армян в Вашингтоне
Союзники президента Турции Эрдогана в Вашингтоне решили повторить его попытки помешать американцам воспользоваться их конституционным правом на свободу выражения. Об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки, передает News.am.
Турецко-американский руководящий национальный комитет (TASC) собирается провести акцию 24 апреля в то время, когда армяне проведут акцию в Вашингтоне против политики отрицания Анкары. В этом году турецко-американская организация впервые получила одобрение Службы национальных парков США на проведение акции в районе, расположенном недалеко от резиденции посла, где в мае 2017 года охранники Эрдогана жестоко избили мирных протестующих.