Իրանին թույլ չենք տա միջուկային զենք ստանալ. Իսրայել
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն խոստացել է թույլ չտալ, որ միջուկային զենք հայտնվի Իրանում, որը հայտարարել է «միջուկային գործարքի» պարտավորություններից մասնակիորեն հրաժարվելու մասին, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք Իրանին թույլ չենք տա միջուկային զենք ստանալ»,- ասել է կառավարության ղեկավարը՝ ելույթ ունենալով Զոհված մարտիկների և ահաբեկչական գործողությունների զոհերի օրվան նվիրված արարողություններից մեկի ժամանակ:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Իրանը Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Չինաստանի և Ռուսաստանի դեսպաններին հայտնել է միջուկային ծրագրի վերաբերյալ համաձայնագրի շրջանակներում «առանձին պարտավորությունների կատարումը դադարեցնելու» իր որոշման մասին: Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին նաև հայտարարել է, որ եվրոպական երկրներին 60 օր է տալիս բանակցությունների համար:

We Will Not Let Them Get Nuclear Arms: Netanyahu on Iran
Israel will not let Iran attain nuclear weapons, Prime Minister Benjamin Netanyahu said Wednesday just hours after Iran announced that it will continue its nuclear program, the JP reports.
Netanyahu's comments came at the government's central Remembrance Day ceremony at the Mount Herzl military cemetery honoring the country's 23,741 fallen soldiers.
“This morning, on my way here, I heard that Iran intends to continue its nuclear program. We will not let Iran get nuclear weapons,” he said. “We will continue to fight our enemies, and will strike our roots even deeper in our homeland. That is what our heroes did at the dawn of the nations' rebirth, and we march in their path.”