Իրանին թույլ չենք տա միջուկային զենք ստանալ. Իսրայել
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն խոստացել է թույլ չտալ, որ միջուկային զենք հայտնվի Իրանում, որը հայտարարել է «միջուկային գործարքի» պարտավորություններից մասնակիորեն հրաժարվելու մասին, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք Իրանին թույլ չենք տա միջուկային զենք ստանալ»,- ասել է կառավարության ղեկավարը՝ ելույթ ունենալով Զոհված մարտիկների և ահաբեկչական գործողությունների զոհերի օրվան նվիրված արարողություններից մեկի ժամանակ:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Իրանը Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Չինաստանի և Ռուսաստանի դեսպաններին հայտնել է միջուկային ծրագրի վերաբերյալ համաձայնագրի շրջանակներում «առանձին պարտավորությունների կատարումը դադարեցնելու» իր որոշման մասին: Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին նաև հայտարարել է, որ եվրոպական երկրներին 60 օր է տալիս բանակցությունների համար:

''Мы не позволим Ирану получить ядерное оружие'': Биньямин Нетаньяху
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху пообещал не допустить появления ядерного оружия у Ирана, объявившего о частичном отказе от обязательств "атомной сделки", сообщает РИА Новости.
"Мы не позволим Ирану получить ядерное оружие", - сказал глава правительства, выступая на одной из церемоний Дня павших воинов и жертв терактов.
Ранее стало известно, что Иран сообщил послам Великобритании, Франции, Германии, Китая и России о своем решении "прекратить выполнение некоторых обязательств" в рамках соглашения о ядерной программе. Президент Ирана Хасан Роухани также заявил, что дает 60 дней европейским странам на переговоры.