ԱՄՆ-ն Հայաստանին 7,449,000 ԱՄՆ դոլարի չափով ֆինանսական հատկացում կտրամադրի
Հայաստանի տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում մայիսի 8-ին ստորագրվել է  «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կառավարության միջև ավելի մրցունակ և զանազանեցված մասնավոր հատվածի շուրջ օժանդակության մասին» համաձայնագրի թիվ 12 փոփոխությամբ տարբերակը։
Փաստաթուղթը ստորագրել են Հայաստանի կառավարության կողմից՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը, ԱՄՆ կառավարության կողմից՝ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ) Հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Դեբորա Գրիզերը և ԱՄՆ ՄԶԳ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխտնօրենի տեղակալ Ալեքս Սոկոլովսկին։
ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից ներկայացված թիվ 12 փոփոխության նախագծով նախատեսվում է լրացուցիչ 7,449,000 ԱՄՆ դոլարի չափով ֆինանսական հատկացումների իրականացում, որն ուղղվելու է ենթակառուցվածքների, գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության ոլորտներում ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից իրականացվելիք ծրագրի ֆինանսավորմանը:

США выделили Армении грант в 7 миллионов долларов
8 мая в Министерстве экономического развития и инвестиций Армении между правительствами Армении и США было подписано соглашение, согласно которому США предоставят Армении грант в размере 7,449,000 долларов.
Средства будут направлены на финансирование проекта Агентства Международного развития США (USAID) в области инфраструктуры, сельского хозяйства, туризма.
«Для нас уже стало хорошей традицией на протяжении многих лет, что правительство США поддерживает многие направления для малого и среднего бизнеса в Армении, и эта дополнительная возможность, предоставленная правительству Армении сегодня, не является исключением», — отметил министр экономического развития и инвестиций Армении Тигран Хачатрян.
Со стороны США документ подписали глава USAID в Армении Дебора Гризер и заместитель директора USAID по вопросам Европы и Евразии Алекс Соколовский.