Բակո Սահակյանը մասնակցել է զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի բացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին այցելել է Մարտունու շրջանի Կոլխոզաշեն համայնք և մասնակցել զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի և թանգարանի հանդիսավոր բացմանը:
Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար Նախագահը պետական բարձր պարգևներ է հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների և հանդես եկել ելույթով:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ կոլխոզաշենցիները միշտ աչքի են ընկել իրենց հայրենասիրությամբ, ակտիվորեն մասնակցել են հայրենիքի պաշտպանության գործին:
«Կոլխոզաշենը Արցախի հինավուրց բնակավայրերից է, և նրա բնակիչներին միշտ հատուկ է եղել աշխատասիրությունը, պարկեշտությունը, նվիրվածությունը հայրենիքին և հարազատ օջախին: Դուք ունեք ձեր բնակավայրով հպարտանալու ամուր հիմքեր», - ընդգծել է իր ելույթում երկրի ղեկավարը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այս հուշահամալիրը կդառնա ուխտավայր ե՛ւ կոլխոզաշենցիների, ե՛ւ ողջ Արցախի համար:

Президент Арцаха принял участие в открытие памятника и музея памяти погибших воинов-освободителей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 11 мая посетил село Колхозашен Мартунинского района и принял участие в торжественном открытии памятника и музея памяти погибших воинов-освободителей.
За заслуги перед родиной президент наградил группу воинов-освободителей высокими наградами и выступил с речью.
Бако Саакян отметил, что колхозашенцы всегда отличались своим патриотизмом, принимали активное участие в деле защиты родины.
"Колхозашен - один из древнейших населенных пунктов Арцаха, и его жителям всегда были присущи трудолюбие, скромность, преданность родине и родному очагу. Вы имеете все основания гордиться своим селом", - подчеркнул глава государства, выразив уверенность, что этот мемориальный комплекс станет местом паломничества как для колхозашенцев, там и для всего Арцаха.