Զոհրաբ Մնացականյանն անդրադարձել է Վաշինգտոնում իր և Մամեդյարովի, ոչ թե Փաշինյան-Ալիև հնարավոր հանդիպմանը․ ԱԳՆ պարզաբանումը
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը, Tert.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկությանը, թե նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը կկայանա Վաշինգտոնում, ասաց, որ համանախագահների կողմից առաջարկ է արվել կազմակերպելու Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպում, ոչ թե երկու երկրների ղեկավարների։
«Նախարարի կողմից ճեպազրույցի ժամանակ անդրադարձ է կատարվել հենց այդ՝ նախարարների հանդիպման հնարավորությանը»,-  ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ տարածվել էր տեղեկատվություն, որ ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված Բարձր մակարդակի համաժողովից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել էր, թե ակնկալվում է, որ Վաշինգտոնն է ընդունելու Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հաջորդ հնարավոր հանդիպումը։
Ըստ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի՝ նախարարը իր պատասխանում նկատի է ունեցել իր և իր ադրբեջանցի գործընկերոջ հանդիպումը, քանի որ լրագրողները խոսում էին նաև նրանց հնարավոր հանդիպումից:

Мнацаканян говорил об их с Мамедъяровым встрече в Вашингтоне, а не о возможной встрече Пашинян – Алиев: пояснение МИД РА (Tert.am)
Пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян в беседе с Tert.am, касаясь информации, муссированной в СМИ о том, что министр Зограб Мнацаканян сказал, что встреча Пашинян-Алиев состоится в Вашингтоне, отметила, что сопредседатели предложили организовать встречу министров иностранных дел Армении и Азербайджана, а не лидеров двух стран.
«На брифинге министр говорил именно об этом – возможности встречи министров», - сказал он.
Напомним, что была распространена информация о том, что министр иностранных дел РА Зограб Мнацаканян на брифинге после конференции высокого уровня, посвященной 10-й годовщине Восточного партнерства, сказал, что ожидается, что Вашингтон примет следующую возможную встречу Никола Пашиняна и Ильхама Алиева.
По словам пресс-секретаря МИД РА, министр в своем ответе имел в виду встречу со своим азербайджанским коллегой, поскольку журналисты также говорили об их возможной встрече.