Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությունն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության խորհրդարանների միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները մայիսի 16-ին այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի համար զոհված հայորդիների հիշատակին:
Արցախի խորհրդարանականները ծաղիկներ են դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկի, Հայաստանի ազգային հերոս Մոնթե Մելքոնյանի և քառօրյա պատերազմում զոհվածների շիրիմներին, լռությամբ ու խոնարհումով հարգել նրանց հիշատակը:
Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նշել է, որ իրենց պարտքն է ամեն անգամ Հայաստան այցելելուց լինել «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում և խոնարհվել հերոսների շիրիմների առջև:
Արցախցի գործընկերներին ուղեկցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հակոբ Սիմիդյանը, Տիգրան Կարապետյանը և Արման Բոշյանը:

Delegation of National Assembly of Artsakh Republic Visits Yerablur Military Pantheon
On May 16, the President of the Parliament of Artsakh Republic, the members of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the parliaments of the Republic of Armenia and Artsakh Republic visited Yerablur Military Pantheon and paid tribute to the memory of the Armenian sons who died for the Motherland.
The parliamentarians of Artsakh laid flowers at the tombs of Sparapet Vazgen Sargsyan, Commander Andranik, the National Hero of Armenia Monte Melkonian and those who died in the four-day war and honoured their memory in silence and bowing.
The NA President of Artsakh Republic Ashot Ghulyan has noted that it is their duty while visiting Armenia every time to be in Yerablur Military Pantheon and bowed before the heroes’ tombs.
The RA NA deputies Hakob Simidyan, Tigran Karapaetyan and Arman Boshyan accompanied the Artsakh colleagues