ԵԱ. Հայ սամբիստները նվաճել են 4 արծաթե մեդալ
Սամբոյի Հայաստանի հավաքականը 4 արծաթե մեդալ է նվաճել Իսպանիայի Խիխոն քաղաքում շարունակվող Եվրոպայի առաջնությունում:
Մարզական սամբոյի մրցաշարում երկրորդ տեղն են գրավել Գրիգոր Մխիթարյանը (57 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (62 կգ) և Վահագն Չալյանը (82 կգ): Ջոն Բալայանը (52 կգ) պարտություն է կրել մարտական սամբոյի մրցաշարի եզրափակիչում և նույնպես արժանացել արծաթե մեդալի:
Ավելի վաղ Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ) հռչակվել էր մարզական սամբոյի Եվրոպայի չեմպիոն, իսկ 68 կգ քաշային Ռաֆիկ Մանուկյանը (մարզական սամբո) և 57 կգ քաշային Պողոս Բադալյանը (մարտական սամբո) դարձել էին բրոնզե մեդալակիր:

ЧЕ: армянские самбисты завоевали 4 серебряные медали
Сборная Армении по самбо завоевала четыре серебряные медали на продолжающемся в испанском городе Хихон чемпионате Европы. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
В турнире по спортивному самбо второе место заняли: Григор Мхитарян (57 кг), Максим Манукян (62 кг) и Ваагн Чалян (82 кг). Джон Балаян (52 кг) потерпел поражение в финале турнира по боевому самбо и также удостоился серебряной медали.
Ранее Тигран Киракосян (52 кг) был провозглашен чемпионом Европы по спортивному самбо, а Рафик Манукян (спортивное самбо, 68 кг) и Погос Бадалян (боевое самбо, 57 кг) стали бронзовыми медалистами.