Ոստիկանությունը պարզաբանել է Վիտալի Բալասանյանի մեքենան կանգնեցնելու փաստը
ՀՀ ոստիկանությունը պարզաբանում է ներկայացրել Արցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի մեքենան կանգնեցնելու փաստը, փոխանցում է Новости-Армения-ն:
«Այսօր ոստիկանությունը ապօրինի զենք-զինամթերքի վերաբերյալ տեղեկատվություն ստուգելիս զննության է ենթարկել մի ավտոմեքենա: Ավտոմեքենայի մեջ է գտնվել Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը: Ոստիկանությունը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ այս գործընթացը իսկզբանե որևէ առնչություն չի ունեցել Արցախի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի հետ և որ նրա անձի հետ կապված որևէ խնդիր չկա և չի եղել», – նշվում է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես միջադեպը լրագրողներին մեկնաբանել է Բալասանյանը, նա օրինական չի համարում ոստիկանության գործողություններն ու փորձում է տեղի ունեցածը չկապել որևէ անձի կամ քաղաքական գործընթացի հետ։ «...Ինձ ասել են, որ կա տեղեկատվություն ապօրինի պահվող զենք–զինամթերքի կամ նյութերի մասին։ Ես պատրաստ եմ սպասել դատարանի համապատասխան փաստաթղթերի սակայն խոստանում եմ, որ միջադեպն անպատասխան չի մնա», – նշել է Բալասանյանը։

Полиция Армении представила разъяснения в связи с досмотром машины с секретарем Совбеза Арцаха
Полиция Армении представила разъяснения по поводу инцидента с обыском машины, в которой находился секретарь Совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян, передает Новости-Армения.
"Сегодня полиция при проверке информации о незаконном оружии и боеприпасах подвергла досмотру автомобиль. В автомобиле находился секретарь Совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян. Полиция официально заявляет, что этот процесс изначально не имел ничего общего с секретарем Совбеза Арцаха Виталеим Баласаняном и что с ним лично не было и нет никаких проблем", - отмечается в сообщении.
Как прокомментировал ранее журналистам данную ситуацию сам Баласанян, он не считает законными действия полиции и старается не связывать происходящее ни с какой личностью или политическими процессами. "…Мне сказали, что есть информация о наличии незаконно хранящего оружия или материалов. Я готов ждать соответствующих документов из суда, но обещаю, что инцидент не останется без ответа", - сказал он.