Կայծակի հարվածից Չարբախում տրոլեյբուս է այրվել. ուղևորներին տարհանել են ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները
Այսօր վաղ առավոտյան կայծակի հարվածից Չարբախում այրվել է 15 համարի տրոլեյբուսը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը և տեղեկացրել, որ ուղևորներին տարհանել և հրդեհը մարել են Մարշալ Ա. Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները:
«Բազմիցս են զինվորականները ապացուցել, որ նաև փրկարարներ են:
Այսօր վաղ առավոտյան կայծակի հարվածից Չարբախում այրվել է 15 համարի տրոլեյբուսը: Մարշալ Ա. Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները հասցրել են ուղևորներին տարհանել և հրդեհը մարել:
Երեք օր առաջ էլ Վ. Սարգսյանի անվան ՌՀ-ի սաները և բուժծառայության պետը փրկել էին «Զինուժ» ծրագրի օպերատորի կյանքը»:

В Ереване сгорел троллейбус: курсанты военно-авиационного института МО РА помогли эвакуировать людей
"Сегодня рано утром в Чарбахе (квартал, расположенный в административном районе Еревана Шенгавит) из-за удара молнии сгорел троллейбус №15. Курсанты военно-авиационного института МО РА имени маршала А. Ханферянца успели эвакуировать людей из троллейбуса и потушить огонь", – написал на своей странице в соцсети Facrbook пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, подчеркнув, что военнослужащие многократно доказывали, что они являются также спасателями.
Как передает Panorama.am, он отметил также, что три дня назад студенты военного института им. Вазгена Саргсяна спасли жизнь оператора программы "Зинуж".