Հորդորում ենք Նիկոլ Փաշինյանին իր ուղիղ եթերի ընթացքում չեղարկել նախկինում արված իր կոչը. ԲՀԿ հայտարարությունը
ԲՀԿ-ն կոչ է անում ձեռնպահ մնալ բոլոր տեսակի հակասահմանադրական քայլերից: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհուրդը:
Կուսակցության տարածած հայտարարությունում մասնավորապես ասվում է ասվում է.
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը կողմ լինելով մեր երկրում օրինականության ևսահմանադրական կարգի պահպանմանը, պատրաստ լինելով օրենքի շրջանակներում քննարկել դատական համակարգում առկա իրապես լուրջ խնդիրները, գտնել համատեղ իրավական լուծումներ, կոչ է անում ձեռնպահ մնալ բոլոր տեսակի հակասահմանադրական քայլերից և գործողություններից, որոնք ուղղակիորեն հարվածելու են մեր պետականությանը, Հայաստանի Հանրապետության միջազգային հեղինակությանը՝ վտանգելով տնտեսության զարգացմանը, մեր երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը և նախապես հայտարարված բարեփոխումների կենսագործմանը:
Հորդորում ենք ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, այսօր ժամը 12:00-ին կայանալիք ուղիղ եթերի ընթացքում, չեղարկել նախկինում արված իր կոչը և չխոչընդոտել դատարանների բնականոն գործունեությունը, չվտանգել երկրի միջազգային հեղինակությունը, չպառակտել հասարակությունը և միասին փորձել հանդուրժողականության և փոխըմբռնման մթնոլորտում լուծել դատաիրավական համակարգում առկա իրապես խորքային խնդիրները»:

"Процветающая Армения" призывает не ставить под угрозу международную репутацию страны, не вносить раскол в общество
Мы призываем воздержаться от любых антиконституционных шагов и действий. Как передает News.am, об этом говорится в заявлении, распространенном политическим советом партии "Процветающая Армения".
"Партия "Процветающая Армения", выступающая за сохранение законности и конституционного порядка в нашей стране, будучи готовой в рамках закона обсудить серьезные проблемы, имеющиеся в судебной системе, найти совместные правовые решения, призывает воздержаться от любых антиконституционных шагов и действий, которые  станут прямым ударом по нашей государственности, международной репутации Армении, ставя при этом под угрозу развитие экономики, защиту прав человека и  реализацию заранее объявленных реформ в нашей стране. Призываем главу правительства Никола Пашиняна во время своего сегодняшнего прямого эфира в 12:00 отменить объявленный им призыв и не мешать нормальной деятельности судов, не ставить под угрозу международную репутацию страны, не вносить раскол в общество и попытаться решить реальные глубинные проблемы, имеющиеся в судебной системе, в атмосфере терпимости и взаимопонимания".