ՀԱՊԿ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նիստը տեղի կունենա Երևանում
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Խորհրդարանական վեհաժողովի հերթական նիստը տեղի կունենա 2019 թվականի աշնանը Երևանում: Այս առաջարկը մայիսի 20-ին պաշտպանել է Խորհրդաժողովի խորհուրդը, հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը:
«Ցանկանում եմ առաջարկել «…» Խորհրդի հերթական նիստը և ՀԱՊԿ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի 12-րդ լիագումար նիստը անցկացնել այս տարվա աշնանը Հայաստանում: Եթե չլինեն առարկություններ, ապա կընդունենք այդ որոշումը»,- ասել է Պետդումայի խոսնակ, ՀԱՊԿ-ի ԽՎ-ի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը՝ Բիշքեկում ելույթ ունենալով Խորհրդի նիստում: Առաջարկությունը միաձայն աջակցություն է ստացել:
Նիստի ամսաթիվը կհայտարարվի ավելի ուշ՝ մի շարք համաձայնեցումներից հետո, խոսքը, ենթադրաբար, վերաբերում է հոկտեմբեր-նոյեմբերին:

Осеннее заседание ПА ОДКБ пройдет в Ереване
Очередное заседание Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности (ПА ОДКБ) пройдет осенью 2019 года в Ереване. Такое предложение поддержал в понедельник Совет ассамблеи, передает ''ТАСС''
"Хочу предложить <...> провести очередное заседание Совета и 12-е пленарное заседание Парламентской ассамблеи ОДКБ осенью этого года в Армении. Если не будет возражений, тогда такое решение примем", - сказал спикер Госдумы, председатель ПА ОДКБ Вячеслав Володин на заседании Совета в Бишкеке.