Բակո Սահակյանը կհանդիպի Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության հետ
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության նախաձեռնությամբ այսօր երեկոյան տեղի կունենա հանդիպում խմբակցության և Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի միջև: Այս մասին հաղորդում է «Ազատությունը», վկայակոչելով «Իմ քայլը» խմբակցությանը:
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի երկրորդ նախագահ, մարտի 1-ի գործով առանցքային մեղադրյալ, սահմանադրական կարգի տապալման և առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ մեղադրվող Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մայիսի 18-ին դատարանի որոշմամբ ազատ արձակվեց կալանքից։
Պաշտոնաթող նախագահի համար երաշխավորագիր էին ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղի գործող նախագահ Բակո Սահակյանը և նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանը՝ վճարելով 1 միլիոն դրամ։

Фракция "Мой шаг" встретится сегодня с Бако Саакяном
По инициативе правящей фракции "Мой шаг" Национального Собрания Армении сегодня вечером состоится встреча фракции с президентом Арцаха Бако Саакяном. Об этом сообщает Радио Азатутюн со ссылкой на фракцию "Мой шаг".
Напомним, что бывший президент Армении Роберт Кочарян, обвиняемый в свержении конституционного строя и получении взятки в особо крупных размерах, решением суда 18 мая был освобожден под поручительство Бако Саакяна и экс-президента Карабаха Аркадия Гукасяна, которые вместе внесли залог в размере 1 миллиона драмов (около 2 тысяч долларов).