Անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումը
Մայիսի 22-ին, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից, ՀՀ Տավուշի մարզում Բաղանիս գյուղի ուղղությամբ, անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումը:
Հայկական կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպրչիկի դաշտային օգնականներ Գենադի Պետրիկան և Օգնեն Յովիչը: Դիտարկման ընթացքում կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Սահմանային դիտարկման շրջանակում Տավուշի մարզպետարանում ԵԱՀԿ պաշտոնյաներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը, ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի վիճակագրությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով հայկական կողմին ներկայացված տվյալների համար` ԵԱՀԿ պաշտոնյաները նշել են, որ դրանք կներառեն իրենց զեկույցներում:

The office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office conducted a regular monitoring of the Armenia-Azerbaijan border on May 22 at the direction of the Baghanis village, Tavush Province.
The Ministry of Defense said from the Armenian side the monitoring was conducted by Field Assistants to the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ghenadie Petrica and Ognjen Jovic. No ceasefire violations were recorded during the monitoring.
Within the framework of the border monitoring, the OSCE officials were briefed on the existing situation at the Armenia-Azerbaijan border and the statistics of Azerbaijani ceasefire violations.
The OSCE officials thanked the Armenian side for the information and said they will include it in their report.