ԱԽ քարտուղարի հավաստմամբ՝ ԱՄՆ իր այցի արդյունքները շուտով տեսանելի կլինեն
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը դրական է գնահատում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ կատարած իր այցը: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Գրիգորյանը նշեց, որ այցը կարելի է 2 մասի բաժանել:
«Սպիտակ տանը հանդիպում եմ ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հատուկ օգնական Ֆիոնա Հիլլի հետ, որի հետ խոսել ենք հայ-ամերիկյան հարաբերությունները զարգացնելու, գոյություն ունեցող հնարավորություններն ավելի արդյունավետ օգտագործելու շուրջ։ ԼՂ հիմնախնդրի հարցով ես կարևորել եմ ԱՄՆ դերը որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամ և խաղաղությանն աջակցող երկիր»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց նա։
ԱԽ քարտուղարի խոսքով՝ Միացյալ Նահանգների կողմից պատրաստակամություն կա ՀՀ-ում բարեփոխումներին աջակցելու, մասնավորապես ոստիկանությունում կատարվող բարեփոխումներին։
Արմեն Գրիգորյանը շեշտեց՝ հնարավորություն է եղել հանդիպել հայ համայնքի հետ. «Եղել եմ Կալիֆոռնիայում, այնտեղ «Ինովեյթ Արմենիա» միջոցառումն է եղել, որի շրջանակներում հնարավորություն ունեցա քննարկել համայնքի հետ համագործակցությունն ավելի ակտիվացնելու հարցը»։

The US is Ready to Support Armenia’s Reforms: Secretary of the Security Council of Armenia
At a briefing with reporters today, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan said his visit to the USA can be divided into 2 parts.
“I met with US President’s special adviser Fiona Hill in the White House during which we discussed the development of the Armenian-American relations and the more effective use of the existing opportunities. Regarding the Nagorno Karabakh conflict, I highlighted the role of the USA as a member of the OSCE Minsk Group and a country supporting peace,” Armen Grigoryan said.
Grigoryan added that the United States is ready to support Armenia’s reforms, namely those in the police system.
Armen Grigoryan informed that he also had a chance to meet with the Armenian community. “I visited California, attended the Innovate Armenia event where I had a chance to discuss the issue of further fostering cooperation with the community”.
The Secretary of the Security Council also assured that the results of his US trip will be visible soon.