Հայաստան է այցելել Սերբիայի պաշտպանական համալսարանի պատվիրակությունը
Մայիսի 21-ից 23-ը ճանաչողական այցով Հայաստանում էր Սերբիայի պաշտպանության նախարարության պաշտպանական համալսարանի պատվիրակությունը:
ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական, մարշալ Ա.Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն և Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարաններում կայացած հանդիպումների ընթացքում սերբական պատվիրակությանն են ներկայացվել ռազմական ուսումնական հաստատությունների պատմության, կառուցվածքի, գործունեության, ինչպես նաև պաշտպանական կրթության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ զեկույցներ:
Այցի արդյունքներով պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել համագործակցությունը երկու երկրների ռազմական ուսումնական հաստատությունների միջև:

On May 21-23, the Serbian Defense Ministry Defense University delegation visited Armenia on a familiarization visit.
During the meetings held at the Military Aviation and Defense National Research Universities after Marshal A. Khanperiants  V.Sargsyan, the Serbian delegation was presented reports on the history, structure, activities of the military education institutions as well as reforms in the field of defense education.
Following the visit, an agreement was reached to continue the cooperation between the military educational institutions of the two countries.