Զելենսկիին նվիրել են «Քաղաքականությունը սկսնակների համար» մանկական գիրքը
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին նվիրել են «Քաղաքականությունն սկսնակների համար» մանկական գիրքը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Պետության ղեկավարն այցելել էր Կիևում կազմակերպված «Գրքի զինանոց» փառատոն, որտեղ հրատարակություններից մեկի ներկայացուցիչները նրան նվիրել են տեղեկատվական ուղեցույց դեռահասների համար:
«Քաղաքականությունն սկսնակների համար» գիրքը պատանի ընթերցողների համար հասկանալի ձևով պատմում է երկրի կառավարման, քաղաքական համակարգի, գաղափարախոսության ու էլի շատ հետաքրքիր բաների մասին: Մեր պետության ներսում փոփոխություները ոչ քիչ հարցեր են առաջացնում նաև ամենափոքրերի մոտ»,- «Օբոզրեվատել»-ը մեջբերում է արել գրքի ծանոթությունից:
Facebook-ում հրապարակված կադրերում երևում է, որ Զելենսկին չի շփոթվել և հումորով է արձագանքել նվերին:

Зеленскому подарили детскую книгу "Политика для начинающих"
Президенту Украины Владимиру Зеленскому подарили детскую книгу "Политика для начинающих", передает РИА Новости
Глава государства посетил фестиваль "Книжный арсенал" в Киеве, где представители одного из издательств преподнесли ему информационный справочник для подростков.
"Книга "Политика для начинающих" в понятной форме расскажет юным читателям о правлении в стране, политической системе, идеологии и еще много интересного. Изменения в нашем государстве вызывают немало вопросов и у самых маленьких", - цитирует "Обозреватель" аннотацию к книге.
На кадрах, опубликованных в фейсбуке, видно, что Зеленский не смутился и отреагировал на подарок с юмором.