Հայաստանի ՊՆ «Զինառ» և Ռուսաստանի ՊՆ «Վոենտորգ» ընկերությունները համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
Հ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 24-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության «Վոենտորգ» բաժնետիրական ընկերության պատվիրակությանը` գլխավոր տնօրեն Վլադիմիր Պավլովի գլխավորությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրեսը», երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես` սննդի, առևտրակենցաղային սպասարկման ոլորտի, ինչպես նաև ռազմահայրենասիրական նախագծերի զարգացման և «Արմենիան Արմի» («Armenian Army») և «Արմիա Ռոսսիի» ապրանքանիշների զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ:
Հանդիպման արդյունքներով ստորագրվել է ՀՀ ՊՆ «Զինառ» ՓԲԸ-ի և ՌԴ ՊՆ «Վոենտորգ» ԲԸ-ն միջև համագործակցության հուշագիր:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում ՌԴ պատվիրակությունն այցելել է նաև ՀՀ-ում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմակայան, ինչպես նաև Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գործարան:

Подписан Меморандум о намерениях по сотрудничеству между ЗАО "Зинар" МО Армении и АО "Военторг" МО РФ
Министр обороны Армении Давид Тоноян 24-ого мая принял делегацию акционерного общества "Военторг" министерства обороны Российской Федерации, возглавляемую генеральным директором Владимиром Павловым.
Как сообщает Арменпресс, в ходе встречи обсуждался широкий спектр двустороннего сотрудничества, в частности вопросы организации питания, торгово-бытового обслуживания, а также развития военно-патриотических проектов и продвижение брендов "Armenian Army" и "Армия России".
По итогам встречи, в присутствии министра обороны Армении, представителями ЗАО "Зинар"министерства обороны Армении и АО "Военторг" министерства обороны РФ подписан Меморандум о намерениях по сотрудничеству.
В тот же день представители делегации АО "Военторг" МО РФ посетили 102-ую РВБ, дислоцированную на территории Республики Армения, а также Ереванский завод математических машин.