Հիասթափված ենք, որ Մխիթարյանն այստեղ չէ. Մխիթարյանի թիմակիցները Բաքվում ասուլիս են տվել
Լոնդոնի «Արսենալի» հույն պաշտպան Սոկրատիս Պապաստատոպուլոսը և շվեյցարացի կիսապաշտպան Գրանիտ Ջական «Չելսիի» դեմ ֆուտբոլի Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչ հանդիպման նախախաղային ասուլիսում խոսել են Հենրիխ Մխիթարյանի մասին, որը թիմի հետ չի մեկնել Բաքու: Այս մասին հայտնում է «Արսենալի» պաշտոնական կայքը:
«Ես ու Մխիթարյանը 5-6 տարի է լավ ընկերներ ենք: Թվիթերում գրել էի, թե ինչ եմ մտածում: Մենք պետք է խաղանք նրա ու մեր վնասվածք ստացած ընկերների համար: Եթե մենք հաղթենք եզրափակիչում, դա կլինի նաև նրանց հաղթանակը»,- ասել է Պապաստատոպուլոսը:
«Իհարկե, հիասթափված ենք, որ Մխիթարյանն այստեղ չէ: Արդեն շատ է խոսվել Մխիթարյանի ու քաղաքական հարցերի մասին, բայց հիմա ժամանակն է խոսել ֆուտբոլից: Մխիթարյանը մեզ համար շատ կարևոր է խաղադաշտում ու դրա սահմաններից դուրս: Ցանկանում ենք հաղթանակ նվիրել նրան»,- ասել է Գրանիտ Ջական,

We Want to Give Him a Trophy: Arsenal Teammates Express Support to Mkhitaryan
During the pre-match press conference ahead of their UEFA Europa League final against Chelsea, Arsenal's Greek defender Sokratis Papastathopoulos and Swiss midfielder Granit Xhaka  answered questions about the match, their preparations and their teammate Henrikh Mkhitaryan's absence, the ''Arsenal'' official website reports.
"We are five or six years together, we are very good friends. I wrote [on Twitter] what I feel. We have also to play for him and the players who are injured. Tomorrow is... if we win this game it is also for them", Sokratis said.
"Of course we are disappointed he is not here. We spoke a lot about Micki and a lot of political things but it is time to speak about football. He is very important for us, on the pitch and off the pitch, and we want to give him a trophy tomorrow'', Xhaka said in his turn.
Due to security concerns, Armenia national football squad captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has not joined the Gunners for this match.