Արցախի ԱԳՆ ղեկավար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Աբխազիայի ԱԳ նախարար Դաուր Կովեի գլխավորած պատվիրակության հետ
Մայիսի 31-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեի գլխավորած պատվիրակության հետ, որի կազմում են Աբխազիայի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Վալերի Մայրոմյանը և Աբխազիայի հայ համայնքի ղեկավար Գալուստ Տրապիզոնյանը։ Պատվիրակությունը Ստեփանակերտ է ժամանել՝ մասնակցելու Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ConIFA) հովանու ներքո 2019 Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության բացման արարողությանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նշել են նմանատիպ միջոցառումների կարևորությունը՝ երկրների և ժողովուրդների միջև ջերմ բարեկամական հարաբերությունների հաստատման և ընդլայնման տեսանկյունից։
Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ConIFA) հովանու ներքո 2019 Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնությունն անց է կացվելու հունիսի 1-10՝ Արցախում, որին կմասնակցի 8 թիմ, այդ թվում՝ Աբխազիայի հավաքականը։

Глава МИД Арцаха принял делегацию, возглавляемую главой МИД Абхазии Дауром Кове
31 мая министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял возглавляемую министром иностранных дел Республики Абхазия Дауром Кове делегацию, в состав которой входят советник президента Республики Абхазия Валерий Майромян и глава армянской общины Абхазии Галуст Трапизонян. Делегация прибыла в Степанакерт для участия в церемонии открытия Чемпионата Европы-2019 по футболу под эгидой Конфедерации независимых футбольных ассоциаций (ConIFA).
В ходе встречи стороны отметили важность проведения подобных мероприятий в деле установления и укрепления дружественных отношений между странами и народами.
Чемпионат Европы-2019 по футболу под эгидой Конфедерации независимых футбольных ассоциаций (ConIFA) пройдет в Арцахе с 1 по 10 июня. В нем примут участие 8 команд, включая сборную Абхазии․