Արցախի ԱԳՆ ղեկավար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Աբխազիայի ԱԳ նախարար Դաուր Կովեի գլխավորած պատվիրակության հետ
Մայիսի 31-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեի գլխավորած պատվիրակության հետ, որի կազմում են Աբխազիայի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Վալերի Մայրոմյանը և Աբխազիայի հայ համայնքի ղեկավար Գալուստ Տրապիզոնյանը։ Պատվիրակությունը Ստեփանակերտ է ժամանել՝ մասնակցելու Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ConIFA) հովանու ներքո 2019 Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության բացման արարողությանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նշել են նմանատիպ միջոցառումների կարևորությունը՝ երկրների և ժողովուրդների միջև ջերմ բարեկամական հարաբերությունների հաստատման և ընդլայնման տեսանկյունից։
Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ConIFA) հովանու ներքո 2019 Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնությունն անց է կացվելու հունիսի 1-10՝ Արցախում, որին կմասնակցի 8 թիմ, այդ թվում՝ Աբխազիայի հավաքականը։

Artsakh Foreign Minister Masis Mayilian Received the Delegation Led by Foreign Minister of Abkhazia Daur Kove
On May 31, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received the delegation of the Republic of Abkhazia led by Foreign Minister Daur Kove. The delegation, which also included Advisor to the President of the Republic of Abkhazia Valery Mayromyan and Head of the Armenian Community of Abkhazia Galust Trapizonyan arrived in Stepanakert to attend the opening ceremony of the 2019 European Football Championship under the auspices of the Confederation of Independent Football Associations (ConIFA).
During the meeting, the sides noted the importance of such events in establishing and strengthening friendly relations between states and peoples.
The European Football Championship-2019 under the auspices of the Confederation of Independent Football Associations (ConIFA) will be held in Artsakh from 1 to 10 June. Eight teams, including the national team of Abkhazia, will participate in the Championship.