Լիարժեք հանգիստ ունենալու համար ավելի լավ վայր չեմ պատկերացնում, քան Արցախն է. Սիրուշո
Միջազգային հանրության ուշադրությունը գրավող ցանկացած միջոցառում, ինչպիսինն է ConiFA-ի (Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիա) Եվրոպայի առաջնության անցկացումն Արցախում, շատ կարևոր է բոլորիս համար: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանակերտի մարզադաշտում ասել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ Սիրուշոն (Սիրանուշ Հարությունյան):
«Ուրախ եմ, որ Արցախում այսպիսի տոնական տրամադրություն է իշխում: Այս միջոցառումը խթան կհանդիսանա, որ տարբեր երկրներից մեծ թվով մարդիկ այցելեն Արցախ, ճանաչեն Արցախն ու արցախցիներին: Ինձ համար շատ կարևոր է, որ ConiFA-ի առաջնության հանդիսավոր բացմանը լինեմ Արցախում: Արցախը հայերի ոգևորության աղբյուրն է: Լիարժեք հանգիստ ունենալու համար ավելի լավ վայր չեմ պատկերացնում, քան Արցախն է»,-մասնավորապես ասել է Սիրուշոն:
ConiFA-ի առաջնության հանդիսավոր բացման համերգին Սիրուշոն հանդես է գալու մի քանի երգով: Նա կներկայացնի նաև մի երգ, որը երբեք չի երգել: Սիրուշոն Արցախում է իր ամուսնու հետ:
Նա նշել է նաև, որ ինքը հասցրել է լինել Շուշիում՝ Ջդրդուզում (Կատարոտ), Հունոտի կիրճում, քայլել Ստեփանակերտի փողոցներով ու հիացել: Երգչուհին Արցախում ունի սիրած վայրեր, ուր ինքը միշտ այցելում է: Ըստ Սիրուշոյի՝ եթե ինքը մենահամերգ ունենա, շատ հավանական է, որ այն կկազմակերպվի հենց Արցախում:

"Лучшего места для полноценного отдыха, нежели Арцах, я не могу себе представить" - Сирушо
Любое событие, которое привлекает внимание международной общественности, такое как проведение чемпионата Европы ConIFA (Конфедерация независимых футбольных ассоциаций) в Арцахе, является очень важным для всех нас. Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" на стадионе Степанакерта сказала заслуженная артистка РА Сирушо (Сирануш Арутюнян).
"Я рада, что в Арцахе царит такая праздничная атмосфера. Это событие станет стимулом для большого количества людей из разных стран посетить Арцах, познакомиться с Арцахом и его жителями. Для меня очень важно быть в Арцахе на торжественном открытии Чемпионата ConiFA. Арцах является источником вдохновения для армян. Лучшего места для полноценного отдыха, нежели Арцах, я не могу себе представить", - сказала, в частности, Сирушо.
Сирушо исполнит несколько песен на церемонии открытия чемпионата ConiFA. Она также представит песню, которую никогда не исполняла. Сирушо находится в Арцахе с мужем.
Она также отметила, что ей удалось побывать в Шуши - Дждрдуз (Катарот), ущелье Унот, прогуляться по улицам Степанакерта и полюбоваться ими. У певицы есть любимые места в Арцахе, которые она всегда посещает, пишет Artsakhpress.