Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել այդ երկրի նախագահ Սերջիո Մատարելլային:
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանի և Իտալիայի միջև պատմական սերտ առնչությունների վրա հիմնված ավանդական բարեկամական հարաբերությունները շարունակում են զարգանալ փոխշահավետ գործընկերության ոգով։
«Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետագայում ևս կշարունակենք զարգացնել և խորացնել մեր համագործակցությունը` ի շահ մեր երկրների», - ասվում է նախագահի ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Սերջիո Մատարելլային մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իտալիայի ժողովրդին՝ հետագա առաջընթաց և բարօրություն:

По случаю Дня Итальянской Республики президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Италии Серджио Матарелле.
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу президента РА,  Армен Саркисян отметил, что дружеские связи между Италией и Арменией, основанные на исторически тесных контактах, продолжают развиваться в духе взаимовыгодного партнерства.
"Убежден, что совместными усилиями мы и впредь продолжим развивать и углублять наше  сотрудничество — в интересах наших стран", - говорится в послании президента  РА.
Армен Саркисян пожелал Серджио Матарелле крепкого здоровья и успехов, а народу Италии —  дальнейшего развития и благоденствия.