Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպման մասին կհայտարարվի միաժամանակ. Զոհրաբ Մնացականյան
Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հերթական անգամ կոչ է արել լրագրողներին սպասել, մինչև որ պաշտոնապես հայտարարվի Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ-ների ղեկավարների հանդիպման ժամկետը, հայտնում է News.am-ը
Լրագրողների հետ զրույցում նախարարը, պատասխանելով հանդիպման մասին հարցին, հիշեցրել է, որ պայմանավորվածության համաձայն՝ կողմերն այդ մասին կտեղեկացնեն միաժամանակ։ «Օրը մոտենում է»,- հավաստիացրել է ԱԳՆ ղեկավարը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ խոսվում էր Վաշինգտոնում նախարարների հանդիպման հնարավորության մասին։
Պատասխանելով Ղարաբաղի ադրբեջանական համայնքի ՀԿ ներկայացուցիչների հետ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպման մասին հարցին՝ նախարարը հիշեցրել է, որ նրա տեսակետն արտահայտում է նախագահ Ալիևը։ Ընդհանուր առմամբ, Մնացականյանը կարծում է, որ «հանդիպման փաստն առաջնահերթ նշանակություն չի կրում, թեև չարժե անտեսել այն»։

Зограб Мнацаканян обещал скоро сообщить о возможной встрече с главой МИД Азербайджана
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян в очередной раз призвал журналистов подождать, пока будет официально объявлено о дате встречи глав МИД Армении и Азербайджана, передает .
В беседе с журналистами министр, отвечая на вопрос о возможности встречи, напомнил, что по договоренности стороны сообщает об этом одновременно. "День приближается", - заверил глава МИД. Напомним, что ранее говорилось о возможности встречи министров в Вашингтоне.
Отвечая на вопрос о встрече сопредседателей Минской группы ОБСЕ с представителями НПО азербайджанская община Карабаха, министр напомнил, что ее точку зрения выражает президент Алиев. В целом Мнацаканян считает, что факт встречи не носит приоритетное значение, хотя и игнорировать его не следует.