Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Շվեդիայի Թագավորություն
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 10-13-ը պաշտոնական այցով կլինի Շվեդիայում:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Շվեդիայի թագավոր Նորին Մեծություն Կարլ XVI Գուստավի հետ, Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի, Արտաքին գործերի նախարար Մարգո Ուոլսթրոմի, Միջազգային զարգացման համագործակցության նախարար Փիթեր Էրիքսոնի, ԵՄ գործերի նախարար Հանս Դալգրենի հետ:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ուփսալայի համալսարան, կհանդիպի Ուփսալայի նահանգապետ Գորան Էնանդերի, ինչպես նաև հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը, ԱԺ պատգամավորներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոնա Ղազարյանը, Արման Աբովյանը և Աննա Կոստանյանը:

Делегация во главе с председателем Парламента Армении отбывает в Королевство Швеция
10-13 июня делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном будет находиться в Швеции с официальным визитом.
В рамках визита намечаются встречи А.Мирзояна с королем Швеции Его Величеством Карлом XVI Густавом, спикером Риксдага Андреасом Норленом, министром иностранных дел Марго Уолстром, министром международного сотрудничества по развитию Петером Эриксоном, министром по делам ЕС Хансом Далгреном.
Делегация во главе с Председателем НС посетит Уппсальский университет, встретится с губернатором Уппсалы Гораном Энандером, а также с представителями армянской общины.
В составе делегации руководитель парламентской группы дружбы Армения – Швеция Р.Григорян, депутаты НС О.Ованнисян, С.Казарян, А.Абовян, А.Костанян.