Ռուսաստանը եղել է, կա և կմնա Հայաստանի կողքին. ՌԴ դեսպան
Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը բարձր է գնահատում Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Կոպիրկինն ասել է հունիսի 11-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Հայաստանում տեղի ունեցած հայտնի ներքաղաքական փոփոխություններից մեկ տարի հետո մեր հարաբերություններում պահպանվել է շարունակականությունը, սա երևի ամենակարևորն է: Դրանք կայուն զարգանում են, մնում են բարձր մակարդակի վրա և կրում են ռազմավարական գործընկերության բնույթ: Միևնույն ժամանակ այդ հարաբերությունները զարգանում են և ադապտացվում նոր խնդիրներին, նոր իրականություններին ու պահանջմունքներին: Պարբերականորեն տեղի են ունենում շփումներ բարձր մակարդակներում»,- ասել է դեսպանը:
ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպանը նշել է նաև, որ հայերն իմաստուն ժողովուրդ են, որոնք կարող են լուծել երկրի առջև առկա խնդիրները, իսկ Ռուսաստանը եղել է, կա և կմնա Հայաստանի կողքին:

Russia Stood, Stands and Will Stand with Armenia: RA Ambassador
Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin highly appreciates the relations between Armenia and Russia, ''Armenpress'' reports.
"Continuation has been maintained in our relations a year after the famous domestic political changes in Armenia, this is perhaps the most important. They are steadily developing, are on a high level and bear a strategic partnership nature. At the same time these relations are developing and getting adapted to the new problems, new realities and demands. Regular contacts at high levels are taking place", the Russian Ambassador told reporters today.
Ambassador Kopyrkin said Armenians are wise people who can solve the country’s current problems, and Russia has stood, stands and will stand with Armenia.