Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Ռուսաստանի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Հանրապետության նախագահը գոհունակությամբ փաստել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական գործընկերությունն ու երկու ժողովուրդների միջև եղբայրական կապերն էլ ավելի են ամրացել, ինչն իր արտացոլումն է գտնում ինչպես երկկողմ հարաբերությունների մակարդակով, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների ու տարածաշրջանային միությունների շրջանակում:
«Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև բարեկամությունը հետագայում ևս ամուր հիմք կծառայի՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների ամրապնդման և մեր երկրների միջև գործընկերային փոխգործակցության ընդլայնման համար»,- ասվում է Հանրապետության նախագահի ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վլադիմիր Պուտինին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում:

Президент Армении направил поздравительное послание президенту РФ
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня по случаю Дня России направил поздравительное послание Президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
Президент Республики с удовлетворением констатировал, что стратегическое партнёрство и братские связи между двумя народами ещё более укрепились, что находит своё отражение как на уровне двусторонних отношений, так и в рамках международных организаций и региональных союзов.
"Уверен, что дружба между нашими народами впоследствии также послужит прочной основой для укрепления армяно-российских отношений и расширения партнёрского взаимодействия между нашими странами", - сказано в послании президента Республики.
Президент Армен Саркисян пожелал Владимиру Путину доброго здоровья и успехов, а братскому российскому народу – мира, благоденствия и процветания.