Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Ռուսաստանի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Հանրապետության նախագահը գոհունակությամբ փաստել է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական գործընկերությունն ու երկու ժողովուրդների միջև եղբայրական կապերն էլ ավելի են ամրացել, ինչն իր արտացոլումն է գտնում ինչպես երկկողմ հարաբերությունների մակարդակով, այնպես էլ միջազգային կազմակերպությունների ու տարածաշրջանային միությունների շրջանակում:
«Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև բարեկամությունը հետագայում ևս ամուր հիմք կծառայի՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների ամրապնդման և մեր երկրների միջև գործընկերային փոխգործակցության ընդլայնման համար»,- ասվում է Հանրապետության նախագահի ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Վլադիմիր Պուտինին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում:

Armen Sarkissian Sent a Congratulatory Message to Vladimir Putin on the Occasion of Russia’s Day
President Armen Sarkissian sent today a congratulatory message to the President of the Russian Federation Vladimir Putin on the occasion of Russia’s Day.
The President of Armenia stated with satisfaction and the strategic partnership between Armenia and Russia and brotherly ties between the two peoples have become even stronger which is reflected in the level of the bilateral relations and is manifested in the framework of international organizations and regional unions.
“I am confident that the friendship of our peoples will continue to serve as a strong basis for the strengthening of the Armenian-Russian relations and expansion of the allied cooperation between our countries,” reads the message of the President of Armenia.
President Armen Sarkissian wished Vladimir Putin good health and success, as well as peace, well-being, and prosperity to the brotherly people of Russia.