Նախագահ Արմեն Սարգսյանն Ախուրյանում հյուրընկալվել է քանդակագործ Ալբերտ Վարդանյանի արվեստանոցում
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Ախուրյանում հյուրընկալվել է քանդակագործ Ալբերտ Վարդանյանի արվեստանոցում: Նախագահը ծանոթացել է քանդակագործի աշխատանքներին, հետաքրքրվել դեռևս անավարտ քանդակներով: Մոդեռն ոճով աշխատող արվեստագետը ներկայացրել է իր աշխատանքների սիմվոլիկան, որոնց հիմքում նաև ազգային միասնականության գաղափարն է:
Նախագահին են ներկայացվել նաև քանդակագործի որդու՝ նկարիչ Հրաչ Վարդանյանի աշխատանքները, որոնք արդեն իսկ ցուցադրվել են մի շարք միջազգային ցուցահանդեսներում:
Արվեստագետները նախագահին պատմել են իրենց ծրագրերի մասին, մտքեր փոխանակել ժամանակակից արվեստի զարգացման միտումների շուրջ:

Президент Армении в Ахуряне побывал в мастерской у скульптора Альберта Варданяна (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян в Ахуряне побывал у мастерской у скульптора Альберта Варданяна. Президент ознакомился с работами скульптора, поинтересовался ещё незавершёнными скульптурами. Работающий в стиле модерн художник рассказал о символике своих работ, в основе которой заложена идея национального единства.
Президенту представили также работы сына скульптора – живописца Грача Варданяна, которые уже не раз выставлялись на международных выставках.
Художники рассказали президенту о своих планах, поделились мыслями о тенденциях развития современного искусства.